Vue.js چیست؟
آبان 14, 1399
WordPress چیست؟
آبان 14, 1399
نمایش همه

مسیر برنامه نویسی سمت کلاینت

زبان های برنامه نویسی، ابزارها، کتابخانه ها و تکنولوژی های زیادی برای کمک به شما در این مسیر وجود دارد. تویضیحات بیشتر در این مورد را با یک جمله از Ivan Kutil یکی از برنامه نویسان گوگل شروع می کنم. او می گوید: برنامه نویسی سمت کاربر شبیه به یک اقیانوس است. شاید شما یک کشتی داشته باشید ولی نقشه ای ندارید. ابتدا از قسمت های کم عمق شروع کنید و بعد جلوتر رفته وارد مناطق عمیق شوید.
بهترین و اولین قدم برای شروع یادگیری، HTML و CSS به صورت کاملا دقیق است. حالا چرا HTML و CSS ؟ به این خاطر که یادگیری مفاهیم پایه ای بسیار مهم است. برای شروع شما می توانید از دیدن ویدئو شروع کنید. دوره های آنلاین بسیاری برای این یادگیری وجود دارند. حتی می توانید با دوره کامل HTML و CSS ما شروع کنید.


هنگامی که شروع به یادگیری می کنید سعی کنید با مثال پیش روید و صفحات استاتیک برای خودتان بسازید و تمرین کنید. پروژه های آماده ببینید و سعی کنید آن ها را با دقت مطالعه کرده و یاد بگیرید که دیگران در پروژه های خود از چه چیزهایی استفاده کرده اند. تنها یک راه برای بهتر شدن وجود دارد آن هم تلاش برای یادگیری و تمرین چیزهایی است که یاد گرفته اید.
بعد از اینکه CSS را یاد گرفتید سعی کنید با کتابخانه های آن آشنا شوید. از کتابخانه های معروف CSS میتوان به Bootstrap, Foundation, Bulma, UIkit و غیره اشاره کرد که معروفترین آن ها Bootstrap است. حتما سعی کنید این کتابخانه ها را یاد بگیرید. طراحی ریسپانسیو یکی از موارد مهمی است که امروزه اهمیت بالایی دارد. شما حتما باید در CSS طرحی ریسپانسیو را بدانید. تا به اینجا HTML و CSS برای شروع بودند اگر شما می خواهید در کارتان حرفه ای باشد و وارد بازار کار شوید حتما باید زبان جاوااسکریپت را یاد بگیرید. جاوااسکریپت یک بخش جدا نشدنی از طراحی وب است. وقتی جاوااسکریپت را یاد گرفتید نوبت به کتابخانه های آن است. در ادامه توضیح مختصری در مورد کتابخانه های جاوااسکریپت خواهیم داد. برای یادگیری و شروع جاوااسکریپت می توانید دوره پایه جاوااسکریپت را در بخش دوره های وب سایت ببینید.


از جمله کتابخانه های جاوااسکریپت که میتون برای سمت کلاینت نام برد عبارتند از: React, Angular, Vue. این کتابخانه ها بسیار محبوب هستند و شما حتما باید یکی از این ها را به خوبی بدانید.
جاوااسکریپت علاوه بر سمت کلاینت برای سمت سرور هم کتابخانه های مشهوری به نام Node.js دارد که برای کسانی که می خواهند در سمت سرور کار کنند یادگیری آن بسیار مفید است. حتی برنامه های موبایل Android و ios را می توانیم با استفاده از جاوااسکریپت توسعه دهیم . یکی از کتابخانه های معروف آن هم React Native می باشد.

با یادگیری این موارد اگر شما تلاش کنید و سعی کنید در آن ها حرفه ای باشید و برای خود نمونه کار تولید کنید مطمئن باشید شرکت های زیادی خواهان شما بوده و در آینده نزدیک به یک برنامه نویس سمت کلاینت خبره تبدیل می شوید.
همانطور که گفته شد در بخش دوره ها می توانید ویدئوهای مربوط به HTML، CSS و JavaScript را که بسیار اساسی و مهم برای یک برنامه نویس سمت کلاینت است را دانلود کنید و سوالات خود را از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *